Mladé Pirátstvo si zvolilo nové vedení

03.02.2023
Mladé Pirátstvo si zvolilo nové vedení

Mladé Pirátstvo, mládežnický tým České Pirátské strany, si během uplynulého měsíce zvolil nové vedení. Minulé Radě Mladého Pirátstva, která stojí v čele týmu, totiž vypršel její jednoletý mandát. Předsednický post obhájila krajská zastupitelka a studentka práv Kateřina Stojanová. Post místopředsedy zaujal Šimon Reizer, Pirát z Prahy 13 a student medicíny. Do pětičlenné Rady byli také zvoleni socioložka Milada Slouková, Petr Konečný, sociální pracovník a vedoucí pracovní skupiny pro Duševní zdraví, a Matěj Bělohoubek, pokladník Evropských mladých pirátů.

Prioritami staronové předsedkyně je rozšíření členské základny nebo třeba práce na již zahájeném projektu o důstojném a dostupném bydlení mladých na vysokoškolských kolejích na kterém Mladé Pirátstvo spolupracuje s pirátskou poslankyní Klárou Kocmanovou.

Chceme pokračovat v nastaveném trendu, kdy posloucháme potřeby generace mladých Čechů a Češek a přinášíme je do nejvyšších politických pater. Chceme zůstat hlasem mladých lidí v politice a místem, kde mohou pod pokličku politiky nahlédnout liberálně smýšlející lidé, kterým záleží na světě kolem nich, přestože ještě sami často ani nemohou volit”, řekla Kateřina Stojanová.

Ve volbě místopředsedy uspěl Šimon Reizer. Místopředseda za svou prioritu označil zřízení krajských buněk MP po vzoru jiných mládežnických organizací, které budou pomáhat etablovat stranu i mimo Prahu, spolupracovat s kraji na volebních kampaních, motivovat mladé v regionech do politické činnosti a lépe akcentovat témata mladých v lokálních volbách. Zaměřit se chce také na lepší komunikaci MP na sociálních sítích a vytvoření podcastu, který bude mladým pomáhat se orientovat ve fungování politických institucí a přibližovat jejich někdy složité fungování.

Rád bych se podílel na rozšíření MP v krajích. Vytvořením krajských buněk získáme nové možnosti, jak oslovovat mladé v regionech k zapojení se do našeho týmu a potažmo do Pirátů. Přispějeme tak i k tomu, že se Pirátská strana v krajích lépe etabluje a vytvoří si lepší startovací linii do dalších komunálních či krajských voleb. V těchto volbách mohou navíc krajské buňky pomáhat s cíleným a lokálním programem pro mladé ”, řekl Šimon Reizer.

Další Aktuality