Georgia Hejduková

Georgia Hejduková

Předsedkyně rady Mladého Pirátstva

Georgia Hejduková (* 13. března 2000) je studentka ekonomie se zájmem o lidská práva. Kromě práce pro Pirátskou stranu se věnuje neziskovým projektům

V roce 2018 založila a do roku 2020 vedla na základě vlastní zkušenosti se šikanou projekt Zastavme šikanu, který se zabýval problematikou a prevencí šikany na školách a ve společnosti. Dále se věnuje novinařině a psaní. Rovněž se podílí na organizaci různých studentských iniciativ, například Středoškolského sněmu Hlavního města Prahy a v minulosti třeba České středoškolské unie. Má za sebou zkušenosti z neziskové organizace Amnesty International, kde se podílí na vzdělávání proti diskriminaci a působí jako mládežnická delegátka. Za tyto činnosti dostala ocenění TOP 25 Středoškolák roku.

V Pirátské straně se od roku 2018 angažovala zejména v komunální politice na Praze 6, kde se zabývala spolkovou činností, analytikou a byla také mediální spojkou a starala se o PR místního sdružení, kandidovala také do zastupitelstva jako vůbec nejmladší v obvodu. Dále členkou MRT lidská práva, kde zabývá zejména rovnoprávností a LGBT právy. Je také jednou z předsadíjících CF. V roce 2020 byla asistentkou Adély Šípové v úspěšné volební kampani do Senátu ČR. A od října pro ni dělá odbornou konzultantku Od června 2020 působí také jako místopředsedkyně rozhodčí komise KS Praha.

Mladé Piráty spolupomáhla obnovit a vytvořila součaný jednací řád. V lednu roku 2021 byla zvolena předsedkyní Mladých Pirátů.

Její odborností je: šikana, lidská práva, LGBT tématika, spolky

Více zde


Rudolf-zak

Rudolf Žák

Místopředseda Mladého Pirátstva

Ruda je jedním z nemladších jihočeských Pirátů, a to tělem i duší. O politiku ze zajímá dlouhodobě, a jelikož jsou mu nejblíže právě Piráti, stal se v září roku 2018 registrovaným příznivcem na Českobudějovicku. Tedy v době, kdy mimo jiné začal se studiem na českobudějovickém gymnáziu Jírovcova, kde aktuálně studuje třetím rokem. Z Českých Budějovic ovšem není ani zdaleka – dle mapy žije na Prachaticku.

Kromě studia a Pirátů svůj čas věnuje například politickému projektu ModPol, kde vede edukační sekci, webu seznam-autobusu.cz nebo práci dopravního kontrolora u společnosti ČSAD autobusy ČB. Dá se říci, že žije pouze dopravou a politikou.

Od svého vstupu k Pirátům se s maximálním tempem podílí zejména na předvolebních kampaních, ale účastní se i setkání MF, kde se také snaží sdělit svůj pohled. V současné době je aktivní také v rámci KETu doprava, kde se snaží řešit problematiku IDS na jihu Čech a v Mladém Pirátstvu, které v létě roku 2019 spoluzaložil a vede ho k další aktivitě jako místopředseda. V listopadu 2020 se stal členem strany.

Netají se ani svými politickými ambicemi. Do budoucna by rád kandidoval například do poslanecké sněmovny a angažoval se v oblasti dopravy i tam.

Více zde


‏‏‎ ‎

Josef Bouše

Josef Bouše

Člen rady Mladého Pirátstva

Josef Bouše (*18. ledna 1998, Příbram) studoval v oboru informačních technologií. Na škole se zaměřoval na IoT, programování a sítě. Mimo běžné studium se také účastnil nebo pomáhal při organizaci místních i mezinárodních akcí jako byl ERASMUS+ nebo EDISON. Aktuálně pracuje jako IT specialista ve větší potravinářské firmě. Ve volném čase se věnuje informačním technologiím, ale rád si zahraje karetní hry jako jsou Magicky a jim podobné nebo dračí doupě. Většinu volného času však věnuje rodině a politice.

Do Pirátské strany vstoupil v roce 2017. Je předsedou místního sdružení v Příbrami, kde je i aktivním členem dopravní komise. V roce 2019 byl zvolen do předsednictva krajského sdružení a také se stal členem volebního výboru pro krajské a senátní volby 2020.

Více zde


‏‏‎ ‎

Tomáš Guth Jarkovský

Tomáš G. Jarkovský

Člen rady Mladého Pirátstva

Tomáš je členem Pirátů od jara 2019 a je členem místního sdružení Českobudějovicko. Ve straně se realizuje v zahraničním odboru jako zástupce vedoucího a také je hlavním koordinátorem týmu Mladých Pirátů.

Tomáš pochází z jihu Čech z města Borovany, ale již od roku 2015 studuje, žije a pracuje v Praze.

Vystudoval všeobecně zaměřené Biskupské gymnázium v Českých Budějovicích a v současnosti studuje informatiku na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy.

V současnosti pracuje pro poslanecký klub Pirátů, a to od listopadu 2017, kde nejprve působil několik měsíců jako asistent tajemníka, a následně se výběrovým řízením dostal na pozici Pravé ruky poslance Františka Kopřivy. Pro Františka Kopřivu vyřizuje administrativu, organizuje jeho čas a kalendář a připravuje některé veřejné výstupy. Také se podílí na Františkovo feministických, lidskoprávních, a některých zahraničních agendách a je lidskoprávním kontaktem sněmovního resortního týmu EZO - Evropa, zahraniční a obrana.

Ve volném čase se primárně věnuje tvorbě a organizaci larpů (např. spoluautorství vzdělávací rolové hry Čára). Mimo to mezi jeho zájmy patří kinematografie, fotografie a počítačové i stolní hry. Pravidelně se také účastní evropských neformálně vzdělávacích kurzů zaměřených na seberozvoj, stejně tak jako různých politických školení.

Politické názory podle USAcentrických 8Values: https://goo.gl/9mFHe7

Více zde


‏‏‎ ‎

Tadeáš Štěpka

Tadeáš Štěpka

Člen rady Mladého Pirátstva

Tadeáš Štěpka (16 let) je studentem všeobecného víceletého gymnázia v Praze. Mezi jeho záliby patří politika, kterou se snaží přiblížit svým vrstevníkům nejen na svém instagramovém profilu a historie, jejíž znalost mu dokonce párkrát dopomohla k menším úspěchům v dějepisných soutěžích. Jinak je sportovní nadšenec, na soutěžní úrovni se věnuje triatlonu.

K Pirátům se dostal na začátku roku 2019, před kampaní k volbám do Evropského parlamentu ve které jako dobrovolník vypomáhal. Tento druh zapojení se do politického procesu ho jako osobu bez volebního práva velmi zaujal, a tak vypomáhal i v dalších následujících kampaních, jen jak to bylo možné.
Od začátku ho lákala myšlenka pirátské mládežnické organizace a tak se po jejím znovuobnovení velmi rád zapojil a dokonce byl na fóru Mladých Pirátů 2021 zvolen do jejich rady jako řadový člen. Velmi se těší z této možnosti, kterou mu Mladí Piráti dali, protože si myslí, že občanská aktivita mladých lidí je velmi důležitá a z pozice v radě by ji chtěl podporovat.

Více zde


‏‏‎ ‎

Matice odpovědností rady Mladých Pirátů

Georgia Hejduková

Tomáš G. Jarkovský

Tadeáš Štěpka

Rudolf Žák

Josef Bouše

Vedení schůzí

A

R

R

R

R

Vedení schůzí Rady

A

R

Zajišťování learningu a rozvoje

R

R

A

Mediální tým

R

A

R

Kontakt s jinými organizacemi

R

R

A

Administrativa, moderace fora

A

R

Kontakt se zbytkem strany

R

A

R

Spojka mezi YPE a MPi

R

Vítání nováčků

R

R

A

Hospodář

A

Web

R

A

Newsletter

R

A

R

*A (Accountability) = ten, kdo je zodpovědný za výstup - skládá účty, R (Responsibility) = ten, kdo na tom pracuje*