Nová rada se chce zaměřit na příchod nováčků

19.01.2022
Nová rada se chce zaměřit na příchod nováčků

Nová rada Mladého Pirátstva už úřaduje několik týdnů a od jejího zvolení se v Mladém Pirátstvu odehrálo několik změn. Ze své funkce člena rady odstoupil Tomáš Guth Jarkovský. Na jeho místě ho nahradil Filip Křistek. Nová rada si také určila své priotity pro rok 2022, kterým se chce ze své pozice primárně věnovat. Jsou to mimojiné podílení se na programu Pirátů v komunálních volbách, podpora mladých lidí v účasti na komunální politice, ale především je to nábor nováčků a tvorba příjemného prostředí pro nově příchozí zájemce o pirátské myšlenky a naši organizaci.

“Jsme jediná otevřená, progresivní a liberální platforma pro kohokoliv mezi 15-35 lety, koho zajímá politika, baví ho zapojovat se do akčních iniciativ a není smířený s tím, jak svět kolem něj vypadá. Nejsme parta kluků v oblecích s dřevěnými motýlky, kteří si myslí, že snědli všechnu moudrost světa, ale Piráti tělem i duší. Chceme, aby se v politice i na úřadech jednalo s lidmi fér, nesoudíme nikoho podle toho odkud za námi přišel, podle toho, jak vypadá, podle toho, koho má rád, a ani podle toho, jestli se shodneme úplně na všem, nebo se naše názory v nějakých drobnostech rozcházejí. Kromě politiky nás baví to, co tebe, videohry, čtení, cestování, sporty, meme videa s kočkama.

V Mladém Pirátstvu můžeš pomoci se spoustou věcí a využít to, co baví tebe. Úzce spolupracujeme se stranou na programech do voleb, propagujeme pirátská témata a organizujeme mezigenerační setkání. Myslíš, že ve veřejném prostoru chybí diskuze o nějakém tématu? Umíš kreativně psát, fotit nebo vytvářet obsah na sociální sítě? Nebo prostě chceš znát dobrou partu, se kterou si popovídáš o politice, něco podnikneš nebo zahraješ Minecraft? Jsi na dobrém místě”, říká místopředseda Mladého Pirátstva, zodpovědný za kontakt s nováčky, Vojtěch Lukavec.

Další Aktuality

Vyplouváme, směr Evropa
07.06.2024

Vyplouváme, směr Evropa

30. dubna jsme se sešli v Mystic skateparku na Štvanici, kde Piráti oficiálně odstartovali ostrou fázi své kampaně před nadcházejícími eurovolbami. A jak by to mohlo být jinak, než že tam Mladé Pirátstvo nemohlo chybět? Pojďme se podívat, jak akce probíhala.

Vejška k nezaplacení: dostupné a důstojné vysokoškolské bydlení
22.05.2024

Vejška k nezaplacení: dostupné a důstojné vysokoškolské bydlení

Jak může dostupnost a kvalita bydlení ovlivnit jeho studijní úspěchy, duševní pohodu a celkovou životní zkušenost? Právě tato témata jsme otevřeli na našich panelových debatách „Vejška k nezaplacení“, které se konaly v různých městech České republiky. Jak probíhaly?