Odstartovala série panelových diskuzí

23.06.2021
Odstartovala série panelových diskuzí

Před měsícem proběhla první ze série panelových diskuzí pořádaných Mladým Pirátstvem, která si dává za cíl rozproudit debatu o tématech, jež jsou pro mladé lidi důležitá a vnést do ní i hlasy odborníků.

Prvním tématem bylo známkování a budoucnost hodnocení žáků a studentů ve školství. Hosty byli místopředsedkyně České středoškolské unie Erika Kubálková, učitel Daniel Pražák, pedagog a didaktik Robert Čapek, odbornice na duševní zdraví a spoluzakladatelka Nevypusť duši Marie Salomonová a poslanec za Piráty, člen sněmovního školského výboru Lukáš Bartoň.

Celá diskuze trvala asi půl druhé hodiny a byla velmi plodná. Debatující se například shodli, že současný školský systém nevyhovuje požadavkům dnešní doby. Zajímavé je určitě zmínit, že většina debatujících přímo neodsoudila hodnocení pomocí známek jedna až pět. Všichni se ale shodli, že jakýkoliv způsob hodnocení žáků a studentů má být hlavně motivující a má dávat zpětnou vazbu na to, kde je student opravdu dobrý a kde je prostor ke zlepšení.

“Věřím, že má smysl, abychom otevírali diskuzi o těchto tématech. Kvalitní odborná debata na témata relevatní pro mladé lidi může pomoct dodávat do veřejné debaty kontext, který je potřebný pro prosazení skutečných změn,” říká předsedkyně Mladého Pirátstva Georgia Hejduková.

Na dalších diskuzích již pilně pracujeme a můžete se na ně těšit již na přelomu srpna a září.

-

Záznam první debaty můžete nalézt na našem facebookovém profilu.

Další Aktuality