Young Pirates of Europe YPE Young Pirates of Europe

Young Pirates of Europe web

‏‏‎ ‎

‏‏‎

Šárka Václavíková

Předsedkyně

Šárka Václavíková 2

Šárka Václavíková (*20. září 1992) u Pirátů začala na jaře roku 2018 jako celostátní koordinátorka kampaně komunálních voleb. Na jaře 2019 se zapojila jako zmocněnkyně pro volby do Evropského parlamentu a vypomohla také jako koordinátorka krajského sdružení Jihomoravského kraje a volební manažerka Jiřího Kadeřávka. Poté působila v Moravskoslezském kraji jako Volební koordinátorka pro krajské volby 2020. Od prosince 2020 je předsedkyní Young Pirates of Europe. Narodila se v Krnově, v Ostravě vystudovala základní uměleckou školu a v Bruntále osmileté gymnázium, za studiem se pak přestěhovala do Brna, dnes je zpět v Ostravě.

V Brně se 5 let věnovala občanskému aktivismu – pořádala protestní a vzpomínkové akce. Živí se v oblasti marketingu jako produkční a event manažerka. Aktivně se zajímá o politiku od sedmi let – proto ji nejvíce baví práce na politických kampaních. Od aktivismu přešla k aktivní podpoře České pirátské strany jako členka a dobrovolnice. Hlas ulice bývá často nekonkrétní a roztříštěný, proto jí dává větší smysl pomoci konkrétní politické straně a konkrétním politikům v jejich úsilí.

Ve volném čase se věnuje svému psovi Damiánovi, želvě Želvákovi a kočce Gigi. Ráda čte knihy, navštěvuje různé kulturní akce a maluje.

‏‏‎ ‎

‏‏‎ ‎

‏‏‎ ‎

‏‏‎ ‎

‏‏‎

Kamil Kubica

Člen rady

Kamil Kubica

Kamil Kubica (* 14. května 1998), 2. místopředseda krajského sdružení Královéhradecký kraj a člen RV. Pochází z Hradce Králové, kde stále bydlí.

Kamil vystudoval Gymnázium J. K. Tyla v Hradci Králové a nyní studuje Právnickou fakultu v Olomouci.

Mezi jeho zájmy patří zpěv, hudba, esport a samozřejmě politika.

Mezi jeho priority v komunální politice patří zejména:

  • zapojení občanů do veřejného dění, například pomocí referend nebo participativního rozpočtu
  • naslouchání a diskuze s mladými lidmi
  • lepší komunikace města s občany

‏‏‎ ‎

‏‏‎ ‎

‏‏‎ ‎

‏‏‎ ‎

Matěj Bělohoubek

Pokladník

Matěj Bělohoubek

Matěj Bělohoubek (* 26. září 2000), o zapojení u Pirátů se začal zajímat v roce 2017. Do dnešního dne je stále ještě Registrovaným příznivcem. Aktivně se zapojuje do činnosti u Mladých Pirátů, za které je také pokladníkem a členem předsednictva v Young Pirates of Europe.

Hlavní jeho činností je studium, je čerstvým maturantem Obchodní akademie, studium pokračuje na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.

I když je Registrovaným příznivcem v Brně, bydliště má na Trutnovsku (kde pomáhal se senátními doplňovacími volbami 2018), tak momentálně žije a zapojuje se do pirátské činnosti ve Zlíně a Zlínském kraji, kam se ke konci roku 2020 přestěhoval.