Young Pirates of Europe

Young Pirates of Europe YPE

Mladé Pirátstvo je členem Young Pirates of Europe (YPE) - organizace sdružující mladé piráty a pirátky z celé Evropy. Momentálně máme ve vedení YPE tři zástupce za Mladé Pirátstvo - Šárku Václavíkovou, Matěje Bělohoubka a Filipa Křistka.


Členové rady YPE za Mladé Pirátstvo:

Šárka Václavíková

Předsedkyně

Šárka Václavíková 2

Šárka Václavíková (* 20. září 1992)

U Pirátů začala na jaře roku 2018 jako celostátní koordinátorka kampaně v komunálních volbách. Na jaře roku 2019 se zapojila jako zmocněnkyně pro volby do Evropského parlamentu a vypomáhala také jako koordinátorka krajského sdružení Jihomoravského kraje a volební manažerka Jiřího Kadeřávka. Poté působila jako volební koordinátorka v Moravskoslezském kraji pro krajské volby v roce 2020. Od prosince 2020 je předsedkyní Young Pirates of Europe.

Narodila se v Krnově, v Ostravě vystudovala ZUŠ a v Bruntále osmileté gymnázium. Za studiem se pak přestěhovala do Brna, dnes je zpět v Ostravě.

V Brně se 5 let věnovala občanskému aktivismu – pořádala protestní a vzpomínkové akce. Živí se jako produkční a event manažerka v oblasti marketingu. O politiku se aktivně zajímá od sedmi let, a proto ji nejvíce baví práce na politických kampaních. Od aktivismu přešla k aktivní podpoře České pirátské strany jako členka a dobrovolnice. Hlas ulice bývá často nekonkrétní a roztříštěný, proto jí dává větší smysl pomoci konkrétní politické straně a politikům v jejich úsilí.

Ve volném čase se věnuje svému psovi Damiánovi, želvě Želvákovi a kočce Gigi. Ráda čte knihy, navštěvuje různé kulturní akce a maluje.

‏‏‎ ‎

‏‏‎ ‎

‏‏‎ ‎

‏‏‎

Filip Křistek

Člen rady

Filip Křistek

Filip Křistek (*10. červenec 2001)

V Pirátské straně se začal angažovat v roce 2020, kdy začal jevit zájem o krajskou vnitrostranickou politiku. Na začátku roku 2021 začal působit v mládežnické organizaci Pirátské strany, Young Pirates of Europe a následně se stal členem meziresortního týmu Návykové chování. Od října roku 2021 působí taktéž v Krajském expertním týmu pro bezpečnost. V prosinci 2021 také přijmul nabídku k administraci sociálních sítí týmu Duševní zdraví. Ve výše zmíněných týmech a organizaci se zabývá převážně marketingem v oblasti sociálních sítí, grafikou a minoritně také celkovým chodem. Narodil se ve městě Hranice na Moravě, později začal bydlet v nedaleké vesnici Paršovice. Vystudoval Obchodní akademii ve Valašském Meziříčí a nyní se pohybuje převážně v Olomouci při studiu Evropské diplomacie a Politologie.

Mimo interní práci pro orgány a týmy Pirátské strany se věnuje hudbě, hraní na různé hudební nástroje, psychedelické kultuře, dění v zahraniční politice a legislativě ohledně psychotropních látek. Impulsem pro velký zájem kolem témat Návykového chování bylo nespravedlivé a nemorální zacházení s lidmi, kteří propadají jednotlivým substancím, s čímž souvisí jeho vize o racionální politice ohledně psychotropních látek jak v České republice, tak i na mezinárodní úrovní.

‏‏‎ ‎

‏‏‎ ‎

‏‏‎ ‎

‏‏‎ ‎

Matěj Bělohoubek

Pokladník

Matěj Bělohoubek

Matěj se narodil 26. září 2000 ve Vyškově, o zapojení u Pirátů se začal zajímat v roce 2017.

Je členem týmu odpovídačů, od roku 2022 je také člen Kontrolní komise.
Aktivně se zapojuje do činnosti u Mladého Pirátstva - momentálně jako člen rady. Kromě toho je za Mladé Pirátstvo pokladníkem a členem předsednictva v Young Pirates of Europe.

Jeho hlavní činností je momentálně studium na Univerzitě Palackého v Olomouci.