Young Pirates of Europe YPE Young Pirates of Europe

Young Pirates of Europe web

‏‏‎ ‎

‏‏‎

Šárka Václavíková

Předsedkyně

Šárka Václavíková 2

Šárka Václavíková (* 20. září 1992)

U Pirátů začala na jaře roku 2018 jako celostátní koordinátorka kampaně v komunálních volbách. Na jaře roku 2019 se zapojila jako zmocněnkyně pro volby do Evropského parlamentu a vypomáhala také jako koordinátorka krajského sdružení Jihomoravského kraje a volební manažerka Jiřího Kadeřávka. Poté působila jako volební koordinátorka v Moravskoslezském kraji pro krajské volby v roce 2020. Od prosince 2020 je předsedkyní Young Pirates of Europe.

Narodila se v Krnově, v Ostravě vystudovala ZUŠ a v Bruntále osmileté gymnázium. Za studiem se pak přestěhovala do Brna, dnes je zpět v Ostravě.

V Brně se 5 let věnovala občanskému aktivismu – pořádala protestní a vzpomínkové akce. Živí se jako produkční a event manažerka v oblasti marketingu. O politiku se aktivně zajímá od sedmi let, a proto ji nejvíce baví práce na politických kampaních. Od aktivismu přešla k aktivní podpoře České pirátské strany jako členka a dobrovolnice. Hlas ulice bývá často nekonkrétní a roztříštěný, proto jí dává větší smysl pomoci konkrétní politické straně a politikům v jejich úsilí.

Ve volném čase se věnuje svému psovi Damiánovi, želvě Želvákovi a kočce Gigi. Ráda čte knihy, navštěvuje různé kulturní akce a maluje.

‏‏‎ ‎

‏‏‎ ‎

‏‏‎ ‎

‏‏‎

Kamil Kubica

Člen rady

Kamil Kubica

Kamil Kubica (* 14. května 1998), člen Pirátů od roku 2016

Je členem Rady Young Pirates of Europe a členem kontrolního výboru Zastupitelstva města Hradec Králové. V minulosti byl místopředsedou krajského sdružení Královéhradeckého kraje, členem RV a členem celostátního volebního výboru.

Vystudoval Gymnázium J. K. Tyla v Hradci Králové. Nyní studuje na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, politologii na Univerzitě Hradec Králové a zároveň pracuje jako učitel na ZUŠ v Hradci Králové. Mezi jeho zájmy patří zpěv, hudba, esport a samozřejmě politika.

Mezi jeho priority v politice patří zejména:

  • zapojení občanů do veřejného dění (např. pomocí referend nebo participativního rozpočtu)
  • naslouchání a diskuze s mladými lidmi
  • lepší komunikace města s občany

‏‏‎ ‎

‏‏‎ ‎

‏‏‎ ‎

‏‏‎ ‎

Matěj Bělohoubek

Pokladník

Matěj Bělohoubek

Matěj Bělohoubek (* 26. září 2000)

O zapojení u Pirátů se začal zajímat poprvé na přelomu roku 2017 a 2018, kdy se zapojil do kampaně pirátského kandidáta v senátních doplňovacích volbách v roce 2018 na Trutnovsku. Aktivně se zapojuje do činnosti Mladého Pirátstva, kde je také pokladníkem a členem předsednictva v Young Pirates of Europe.

Jeho hlavní činností je momentálně studium. Jako čerstvý maturant obchodní akademie ve svém studiu pokračuje na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Tam také momentálně žije a zapojuje se do pirátské činnosti.